3,051 Переглядів

Михеіл Саакашвілі. Найважливіше за період керування ОДА

У зв’язку із заявою Михеіла Саакашвілі про відставку, ми вирішили нагадати вам, як виглядала та чим відзначилась діяльність екс-президента Грузії на посаді Очільника Одеської області.

30 травня 2015 року Президент призначив Саакашвілі Головою Одеської ОДА. Саакашвілі заступив на пост із обіцянкою великих змін.

У першому зверненні до жителів Одещини, Михеіл Саакашвілі обіцяв боротися із корумпованою системою кланів, що досі правила регіоном. Новий Голова ОДА заявив, що набиратиме в команду місцевих, молодих, компетентних, патріотично налаштованих людей.

Новоспечений Очільник ОДА почав роботу рішучими діями:  звільненням 24-х голів районів, розгоном антикорупційного комітету області “за бездіяльність”.

8 червня команда Саакашвілі презентувала Президенту план дій для реформування регіону. Боротьба з корупцією, реформа митниці, скорочення штату ОДА та відкритий конкурс на вакантні посади – таку мету поставив собі на початку Голова ОДА. Президент підтримав і похвалив.

Далі Саакашвілі потурбувався і про притік грошей в регіон – він презентував потенційним інвесторам план розвитку Одещини.

Далі в пресі з’являються багатообіцяючі заяви Саакашвілі про те, що кримінальні автоитети покинули Одесу. Рейтинг Очільника ОДА стрімко зростає, “Одеський пакет реформ” вселяє громадськості уже менше скептицизму та недовіри, з’являється петиція, в якій громадяни просять призначити Саакашвілі Прем’єр-міністром України.

petitsiya

Такий підйом тривав, доки звістка про купівлю розкішної дорогої яхти та призначення Юлії Марушевської (26-річної активістки Євромайдану, радниці Саакашвілі та філолога за освітою) керівником Одеської митниці. Також, Голова Одещини відзначився гучними скандалами із Яценюком, Коломйським та Аваковим.

Восени минулого року Очільник ОДА ініціює створення Центру обслуговування громадян, який, успішно пропрацювавши рік, зараз закривається. Центр спрощував отримання адмінпослуг та виключав корупцію у цій сфері та був гордістю Михеіла Саакашвілі.

Президент Петро Порошенко, після року керування Саакашвілі областю, заявляв: «Наша команда, надійним членом якої є Михайло Саакашвілі, здатна багато зробити».

poroshenko

 

Влітку Михеіл Саакашвілі все ще оптимістично дивиться на принесені ним зміни, розповідає коли і за яких умов Одещина зміниться на краще, що заважає голові Одеської ОДА перетворити Одесу на “Батумі”.

Восени цього року Центру обслуговування громадян унеможливлюють існування, Саакашвілі безуспішно намагається врятувати організацію. Знову безуспішно виступає проти знесення  дачі Докса – архітектурної пам’ятки, яку несправедливо викреслили з охоронного списку і, вслід за своїм сподвижником Гіоргі Лорткіпанідзе, заявляє про відставку.

У своїй заяві, поки що чинний Очільник ОДА обвинувачує Президента та владу з Києва у тому, що вони гальмують все прогресвне та підтримують бандитів та відповідальних постах в регіонах.

Post Author: hromadske.od.ua