2,797 Переглядів

Вечірній огляд новин: Сліпа спецслужба і “підрив авторитету судової влади”

Служба безпеки України не знайшла у діяльності Григорія Кваснюка в інформаційному полі складу злочину. Про це повідомили в Управлінні СБУ в Одеській області.

«Матеріали програм Г. Кваснюка неодноразово ставали объєктами експертних досліджень. Зокрема, його висловлювання протягом 2014-2016 років в рамках відповідних кримінальних проваджень неодноразово скеровувались до Київського національного дослідницького інститута судових експертиз Міністерства юстиції України на предмет наявності ознак злочинів, передбачених ст. 109 та 110 Кримінального кодексу України. За результатами досліджень в діях Г. Кваснюка ознаки вказаних кримінальних правопорушень відсутні. Останній випуск авторської програми Г. Кваснюка також не залишиться поза увагою спецслужби», – йдеться в повідомленні.

2017-02-14_183242

2017-02-14_183500

Нагадаємо, що в 2016 році громадськими активістами була оприлюднена інформація про те, що мер Одеси має декілька паспортів інших держав, зокрема є громадянином РФ. СБУ тоді заявляла, що провела перевірку інформації та не знайшла підтвердження фактам, що були оприлюднені. До того ж, спецслужбі вистачило довідки, що була видана консульством РФ, де повідомлялося, що Труханов не є громадянином Росії.

Щодо Кваснюка, то одеситам він відомий своїми публічними виступами на місцевому «антимайдані», а також як один з основних проросійських агітаторів останніх років та під час «руської весни» в 2014 році. Кваснюк відверто займався антиукраїнською пропагандою. Неодноразово Кваснюк давав коментарі російським телеканалам, висловлюючи зневагу до держави України. Відомо, що син Григорія Кваснюка поїхав з Одеси аби прийняти участь у збройному конфлікті на боці так званої «ДНР».

2017-02-14_193634

Громадські активісти навідалися до голови Одеського окружного адміністративного суду Глуханчука, що опинився у центрі резонансного скандалу, пов*язанного із складеним на нього протоколом за водіння авто у нетверезому стані. Нагадаємо, напередодні у мережі було опубліковано відео, на якому зафіксована сварка Миколи Шурди – власника автівки, що також був у нетверезому стані, з поліцейськими. Член виконкому Одеської міської ради використовував ненормативну лексику та принижував правоохоронців, що виконували свою роботу.

«Глуханчук, що є головою Одеського окружного адмін суду, спочатку не дуже хотів коментувати те, що сталося, але все ж таки зважився і сказав, що за кермом був не він, а власник цього транспортного засобу, який власне на відео і був самий буйний і самий «налогоплатілістий». До речі в мерії нам сказали, що головний платник податків і за сумісництвом член виконкому Одеської міської ради Шурда Микола, вже пішов у відпустку і зв’язку з ним немає, що виконком, це не їхня компетенція, а міської ради і що прибрати його звідти можуть лише депутати на наступній сесії. Готуємо заяву, щоб це питання включили в порядок денний на наступній сесії», – повідомив активіст Олександр Жирносенко у своєму дописі в мережі Facebook.

Цікаво, що в Окружному адміністративному суді назвали оприлюднення скандального відео «підривом авторитету судової влади».

16729364_1384190644986464_1495158085262211195_n

фото – Олександр Жирносенко

Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, що володіє мільонними статками, провів у грудні через сесію облради рішення про встановлення для себе як чиновника додаткових “надбавок, премії і матеріальної допомоги”.

В Управлінні захисту економіки Департаменту захисту економіки Національної поліції України вручили Урбанському протокол про вчинення корупційних дій.

“Співробітники поліції бачать вчинення головою облради Урбанським корупційного правопорушення в тому, що він головував на сесії Одеської облради при ухваленні рішення” Про встановлення надбавки, премії та матеріальної допомоги голові Одеської обласної ради VII скликання Урбанському А.І “. Зокрема, Урбанському інкримінується порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених статтею 172-7 “Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – повідомили у департаменті.

Відомо, що груднева сесія Одеської обласної ради прийняла рішення встановити голові облради Урбанському “надбавку за особливий характер роботи та інтенсивність праці у розмірі 90 відсотків посадового окладу з урахуванням доплати за ранг; щомісячну премію в розмірі 60 відсотків посадового окладу за фактично відпрацьований час; матеріальну допомога на оздоровлення і для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати “.

У той же час, Урбанський заніс до своєї е-декларації данні про 25 мільонів 146 тисяч гривень. У власності голови Одеської облради є декілька об*єктів нерухомості, декілька автомобілів та колекція живопису.

1-9-668x336

Обвинуваченим у справі стосовно подій 2 травня 2014 року в Одесі продовжили термін утримання під вартою ще на два місяці

Таке рішення прийняла напередодні колегія Малиновського районного суду Одеси. Рішення, що ухвалила колегія суддів Малиновського районного суду Одеси, стосується п’яти підсудних – Сергія Долженкова, Владислава Романчука, Сергія Корчинського, Євгенія Мефьодова та Максима Сакауова.

Таким чином, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення і відхилив всі клопотання захисту підсудних.

Нагадаємо, що попереднє засідання суду закінчилося зіткненнями між активістами та поліцейськими, оскільки термін дії запобіжного заходу спливав саме 14 лютого. Активісти вбачали у діях суду спробу затягнути процес і дати змогу обвинуваченим вийти на свободу.

Варто зазначити, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) оскаржила у Верховному суді України постанову про оприлюднення результатів судово-медичної експертизи тіл загиблих 2 травня 2014 року в ході силового протистояння між проукраїнськими патріотами та проросійськими бойовиками в Одесі. Наразі, ГПУ не вперше намагається приховати результати експертизи. Члени групи «2 травня» вважають, що за цими намаганнями є спроба ГПУ приховати порушення, що були допущені при проведенні слідства.

346868738

 

Таким був день – вівторок, 14 лютого. Редакція Громадське ТБ Одеса вітає всіх, хто відзначає свято всіх закоханих.

Post Author: hromadske.od.ua

One thought on “Вечірній огляд новин: Сліпа спецслужба і “підрив авторитету судової влади”

  • (16/02/2017 - 7:27 am)

    Best Writing Service

    Get an expert academic writing assistance. We can write any paper on any subject within the tightest deadline.

Comments are closed.