3,060 Переглядів

Вечірній огляд новин: заповідне ОПГ та масштабні плани мерії

СБУ все ж таки знайшла привід відкрити кримінальне провадження стосовно активіста Куликового поля Григорія Кваснюка. Нагадаємо, у вівторок, 14 лютого, Управління СБУ в Одеській області повідомила, що зміст авторської програми Г. Кваснюка, що протягом 2014-2016 років неодноразово ставав об’єктом експертних досліджень на предмет наявності публічних закликів до зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією. Спецслужба не знайшла у діяльності Кваснюка ознак вказаних кримінальних правопорушень.

«Не залишився поза увагою спецслужби і останній випуск авторської програми. Слідчими Управління СБУ в Одеській області, за фактом випуску авторської програми “Правда с Григорием Кваснюком”, яка розміщена в мережi Iнтернет, розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії» – йдеться у сьогоднішній заяві Управління СБУ в Одеській області.

580dbae819794_1477294824

На ім’я голови СБУ Василя Грицака надійшла заява на директора нацпарку “Тузловські лимани” Івана Русева і його заступника Ірину Вихристюк.

У заяві, що підписана головою громадської організації “Діти Бессарабії” Світланою Вовченко і головою Татарбунарського добровільного товариства інвалідів “Мрія” Тамарою Бондаренко, йдеться про те, що керівники нацпарку створили організоване злочинне угрупування. Крім того, йдеться про те, що ніби створене ОЗУ здійснює розбійні напади на території трьох районів Одеської області: Татарбунарського, Білгород-Дністровського та Тарутинського.

Як повідомив сам Іван Русєв, його вже викликали на допит, але поки що ніяких активних дій з боку правоохоронців не було.

«Дивно! Якщо парк виконує свої основні завдання, працює виключно по закону, зупиняючи і караючи порушників, то це на партійній мові “Батьківщина” називається вже «організоване злочинне угруповання»?!. Начебто за віком, ці жінки, повинні бути навчені життям, але вони бідні і нещасні та нездатні знайти себе в реальних справах. Нібито очолюючи громадські організації, повинні були б вести соціально позитивну діяльність, але ні, навіщо. Вони та їх бездарна і безглузда «Батьківщина» (партія – ред.) Татарбунарського району, членами якої вони є, та яка підтримується їх керівництвом у відкриту лобіюють «чакіриаду», – прокоментував ситуацію у своєму дописі в мережі Facebook Іван Русєв.

Нагадаємо, нещодавно була спроба замінити Івана Русєва на посаді керівника НПП «Тузловські лимани» на Віталія Чакіра. Але ця спроба виявилась невдалою, оскільки відео співбесіди Чакіра потрапило в Інтернет і викликало не аби яку хвилю обурення. Кандидат на посаду голови одного з найунікальніших природних заповідників України виявився нездатним відповісти на елементарні запитання. З моменту призначення Русєва на посаду голови НПП місцеві угрупування браконьєрів ведуть з ним запеклу боротьбу за можливість безконтрольно користуватись ресурсами парку.

16797730_663317197187709_155273996098679438_o

 

10942752_1588378378074779_2589933569596162423_n

Державна аудиторська служба в Одеській області перевірить угоду, згідно якої було викуплено за 185 мільйонів гривень адміністративну будівля знищеного заводу «Краян» на Косівської вулиці, 2-Д. Нагадаємо, що у цю будівлю планують переселити більшість управлінь мерії.

Ця угода викликала скандальний резонанс серед громадськості та активне обговорення. Підсумки перевірки можна очікувати через три місяці.

Нагадаємо, що будівлею володіла компанія “Девелопмент еліт”, що є другим власником приміщення після литовської фірми UAB NASTER, яка викупила об’єкт вартістю 11,5 мільонів гривень.

Мерія планувала заощадити близько 15 мільонів гривень на утриманні апарату, а звільнені від чиновників приміщення у центрі міста здати в аренду або продати. Планувалося, що половину витрат на ремонт “нової мерії” візьмуть на себе ЄБРР і Всесвітній банк. Але поки що всі витрати йдуть з міського бюджету. Так, депутати виділили понад 11 мільонів гривень у лютому 2017 року.

2017-02-15_195003

Мер Одеси Генадій Труханов планує перетворити відомий парк Шевченка на центр української культури. Для цього міська рада збирається провести відкритий архітектурний конкурс на кращий проект благоустрою. Відповідне рішення розглянуть на засіданні виконкому Одеської міськради 23 лютого. Конкурс проведуть в один тур і в ньому можуть брати участь професійні архітектори, дизайнери, студенти архітектурно-художніх вузів, авторські колективи архітекторів, дизайнерів та інженерів. Загалом на премії для фіналістів конкурсу з бюджету міста буде виділено 300 тисяч гривень. Результати конкурсу стануть відомі 15 липня поточного року.

Нагадаємо, Труханов вже повідомляв про те, що Зелений Театр планують перетворити на концертну площадку, але такий ентузіазм не викликав у постійних відвідувачів театру захоплення. На тлі скандальної реконструкції найголовнішої пам*ятки архітектури міста – Потьомкінських сходів, благоустрій такого культурного осередку, як Зелений Театр лякає одеситів. Сам театр вважається одним з найкращих культурних проектів міста, що був втілений в життя зусиллями волонтерів. Сюди приїздять численні діячі української культури, письменники, актори та співаки, показують спектаклі і влаштовують творчі зустрічі.

Taras_Shevchenko_Park_(Entrance)

Таким був день – середа, 15 лютого.

 

 

Post Author: hromadske.od.ua