Військовий госпіталь на Донбасі: ремонтний десант, нестача ліків і паперова армія

Військовий госпіталь в Донецькій області створили майже з нуля. Службовці медичної роти самі зробили ремонт, підтримують порядок і при цьому встигають їздити на передову рятувати солдатів.

Все необхідне для госпіталя зібрали через волонтерів, місцеві жителі також не залишились осторонь, допомагали, чим могли.

Самі лікарі називають себе «ремонтно-медичним десантом». Спочатку будівля, яку вдалося перетворити на госпіталь, була без води, світла і каналізації.

Зараз медустанова може прийняти до 20 пацієнтів, всередині облаштована кухня, палати, кімнати медперсоналу, є навіть душова кабіна з радіо, подарована волонтерами.

За словами службовців роти, а більша частина їх — це мобілізовані лікарі із Західної України, зараз у ЗСУ діє окрема УПА (українська паперова армія).

Вся документація досі ведеться за обліковими книгами, коли в інших країнах це робиться в комп’ютерному варіанті.

«Вони виправдовують це тим, що краще буде облік. Але я то знаю, що є у нас такі, хто вводить електронний облік. Коли вся інформація у тебе на флешці і при будь-якому обстрілі ти її збережеш і зможеш потім надати. А журнали згорять за пару хвилин, а потім півтора роки мені їх відновлювати. Але я ось, наприклад, якщо зараз поїду на передову, то цими папірцями я там займатися не буду, чекати три тижні, коли йде обстріл щоб забезпечити бійців ліками, немає сенсу «, — ділиться подробицями служби військовий лікар Олександр і просить не називати його справжнього імені і точного місця дислокації госпіталю.

Поставки медикаментів розраховані на мирний час, та й то по формі радянських часів, тому ліків не вистачає. Виходить, що все впирається в заявку, її розглядають тиждень, потім через сім днів приходить відповідь. У підсумку доходить до трьох тижнів, поки медчастини отримають певні медикаменти, діляться військові.

У цьому плані армію знову рятують волонтери. Вони привезуть що завгодно за день, максимум півтора.

Лікарі зазначають, що в госпіталях не вистачає знеболюючих, нестероїдних протизапальних засобів, розчинів, шприців. Але при цьому кажуть, що достатньо зброї, якісних бронежилетів і касок.
IMG_0049 (2) IMG_0047 (2) IMG_0040 (3) IMG_0037 (5) IMG_0033 (2) IMG_0029 (3) IMG_0019 (2)

* Проект реалізується ГО «Телекритика» у партнерстві з Товариством польських журналістів в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії за підтримки програми польського співробітництва на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща і канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).лого1 (1)лого2

Дивитись ще:

  • Тест на толерантність: як одесити ставляться до Маршу рівності
  • В Будинку профспілок штабу ВМС не буде
  • В Одесу привезли 31 пораненого бійця
  • В Котовську встановили меморіальну дошку загиблому бійцю Айдару
  • «Марш рівності» в Одесі будуть охороняти понад 300 міліціонерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *