1,046 Переглядів

Грип в Одесі: хвилюватись не можна розслабитись

За офіційними даними захворюваність на грип іде на спад. З початку епідсезону (з 28 вересня 2015 року по 1 лютого 2016) в Україні зареєстровано понад 3,2 мільйона хворих на грип та ГРВІ, загалом перехворіли 8,3% населення.

12650251_745679662200409_478188837_n

Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ в Одесі стабілізувалася. Про це повідомляє Ігор Шпак, директор міського департаменту охорони здоров’я.

Він зазначив, що за інформацією міських закладів охорони здоров’я, до теперішнього часу на стаціонарному лікуванні перебувають 312 осіб з пневмонією. У середньому на добу за медичною допомогою звертаються близько 20-30 людей з підозрою на грип. Також за даними міського департаменту охорони здоров’я кількість важких випадків перебігу захворювання в Одесі знизилась. Це говорить про стабілізацію ситуації.

Тим не менш, в Одеському регіоні зареєстровано 34 летальних випадки від грипу H1N1 або його ускладнень. Як повідомили в прес-службі Головного управління Держсанепідслужби в Одеській області, по одному випадку зареєстровано в Чорноморську, Арцизькому, Березівському, Білгород-Дністровському, Болградському, Біляївському, Миколаївському, Роздільнянському, Татарбунарському та Саратському районах і 23 випадки – в Одесі. Всі випадки — лабораторно підтверджений вірус А грипу H1N1 (найбільш поширений тип грипу, який став відомим у 2009 році під назвою “свинячий грип”).

Однак, щодо позиції обласної державної адміністрації — ситуація навпаки ускладнюється.

Так, карантин у південноукраїнських школах продовжили подекуди до 8 лютого. В Южноукраїнську відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, на якому розглядалось питання про відновлення навчально-виховного процесу в школах. Про це повідомляє управління освіти Южноукраїнська. На засіданні було прийнято рішення призупинити навчально-виховний процес у школах та гімназії до 5 лютого включно. «У зв’язку зі складною ситуацією з грипом та ГРВІ в школах і гімназії міста, навчальний процес призупинено до 5 лютого включно 2016 року», – йдеться в повідомленні.

Відвідавши декілька навчальних закладів, можна зробити висновок, що частина батьків цілком спокійно відносяться до ситуації з грипом. Більшість все ж водить дітей до школи.

12698933_745679668867075_649186020_o

“Мало хто справді хворіє”, – говорить Наталія Онос (мати двох дітей: учня шостого класу Артема та учениці одинадцятого класу Валерії, які навчаються в Першій Гімназії). “Здебільшого батьки просто не пускають своїх дітей на заняття”. Сама ж Валерія розповіла, що з 22 учнів у класі, лише 12 ходять до школи.

До приватної школи “Крок” для пояснення ситуації з грипом взагалі не пустили. Наказ директора – сторонніх не впускати! “Навіть колишніх випускників заборонили впустити”, – коментує Суворова Тетяна, класний керівник 7-го класу. Щодо профілактичних норм говорить: “Провітрюють, протирають парти спеціальним засобом, декілька разів на день миють підлоги та стіни”.

“У мене в сьомому класі з 54 дітей відсутні 16. Обдзвонювала батьків, ніхто не хворіє, лише бояться за те, що ослаблений організм дитини після довгострокових канікул підчепить інфекцію…”, – додала класний керівник.

12666260_745679695533739_462352105_nМар’їна Ельвіра коментує ситуацію, що склалася в класі онучки так: “Всі діти відвідують школу. У класі моєї онуки в перші 2 дні після оголошеного карантину 2 дитини з 17 не прийшли до класу. В усіх свої причини. Можливо, батьки бояться, що у дітей низький імунітет і діти легко можуть підхопити вірус. А можливо, навпаки, діти не зовсім здорові і батьки не хочуть, щоб інші діти захворіли”.

 

 

Андрій, м. Миколаїв
“На тому тижні сказали: «Карантин», то син не ходив. Хоча є й такі, хто незважаючи на все веде дітей до школи. “В принципі, діти не ходять, але можете привести”, – ці слова викладача виглядають, як насмішка. А діти так хочуть вчиться, як я 100 км бігти!”

 

Христина з м. Іллічівськ коментує ситуацію інакше: “У нас все добре. Молодша дитина не ходить до дитсадку, а старша пішла до школи. Повні класи.” Вважає ситуацію з грипом надуманою. Люди, каже, більше думають про грип, ніж про комунальні послуги та суспільство в цілому. “Кожного року виникає така ситуація з грипом, просто зараз важче хворіють, бо ліки дуже коштовні”.

 

Про лікування та профілактику грипу в обласній лікарні Одеси розповіла Катерина Ножевнікова, мати дитини, яку тільки недавно виписали з лікарні. Історію Катерини та її синочка активно обговорювали у соцмережах. Катерина каже, що ситуація складна: лікарі надають допомогу вчасно лише тим, в кого є гроші/зв’язки, аналізи на грип не беруть навіть у реанімації, гроші на антибіотики та певні препарати виділив міськздрав, але толку мало. Стосовно противірусних препаратів – при першій необхідності не отримують, “ Таміфлю” в кожній лікарні є тільки для категорій ризику.

12659586_745679682200407_1254509053_n

«Я, отриманий нами «Таміфлю» поверну. Купити його можна. 1100 грн погоди не зробить, а комусь врятує життя. Якщо ви теж можете так – робіть. У лікарнях його реально немає», – закликає Катерина.

катяножевникова

«Основний сплеск вірусу очікують в середині лютого. А місць у лікарнях вже немає.
За її прогнозами, спалах може бути і в березні.
«Краще б лабораторій відкривали, та проводили заходи на первинних ступенях- поліклініки і швидкі .. А то виходить, що простіше всім впаяти ГРВІ та на аналіз не відправити, а в лікарнях потім розберуться ..
А розбиратися їм просто нічим .. Ні ліків ні працівників».

12669882_745679672200408_1530681559_o

В той же час у Києві офіційно оголосили епідемію грипу: за тиждень у столиці 14 померлих.

Головний санітарний лікар столиці Олег Рубан заявив, що захворюваність на грип у Києві досягла епідеміологічного масштабу, проте надзвичайний стан у місті вводити ще рано: «У нас зараз є епідускладнення – це погіршення епідситуації. Надзвичайний стан ми можемо ввести, якщо епідемпоріг перевищено на 50%, зараз у нас 12,8%. На даний момент вводяться ряд заходів, щоб зупинити спалах хвороби».

Щодо інформації про перебіг захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Україні повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець:
«На сьогодні суттєво змінилася географія захворюваності. Зокрема, зниження рівня захворюваності спостерігається в Донецькій, Луганській, Полтавській, Рівненській областях. Натомість в західних областях України, що мали на початку епідсезону низький рівень захворюваності – Львівська, Закарпатська, Волинська – ми фіксуємо ускладнення».

«В кожному регіоні темпи розвитку епідситуації різні, що залежить від різних вихідних даних: густоти населення, контингенту, наявності груп ризику, забезпечення лікувальною мережею», – додав Ігор Перегінець.

 

Слід зазначити, що захворюванність цього сезону приблизно на 41% більша за рівень епідемічного періоду минулого року. «З початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 176 лабораторно підтверджених летальних випадків від грипу, з них двоє дітей до 17 років і один летальний випадок серед вагітних. Найбільша кількість летальних випадків зареєстровані в Одеській області – 34, у Вінницькій – 13, Запорізькій – 12, Рівненській – 11 і Києві – 11 », – ці данні озвучив заступник міністра охорони здоров’я.

За медичною допомогою зверталася лише третина з тих, хто потім помер від грипу.

Центр контролю та моніторингу захворювань створив інтерактивну карту захворюваності на грип по Україні.

karta

Для того, щоб дізнатися оперативні статистичні дані, достатньо клікнути на відповідну область, після чого відкриється таблиця. Інтерактивна карта захворюванності по Україні доступна за посиланням http://flumap.plusone.com.ua/map

 

Автор матеріалу: Віталіна Гросицька

Post Author: hromadske.od.ua