Сьогодні в Україні склали присягу перші детективи Національного антикорупційного бюро.
На заході був присутній Президент України Петро Порошенко. Він відзначив, що обрані пройшли суворі випробування. З-понад 2700 кандидатів були відібрані 70 найкращих.
Національне антикорупційне бюро України — це державний правоохоронний орган, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень.
Національне бюро було створене Президентом України 16 квітня 2015 року. Складається воно з центрального і територіальних управлінь. Всього Законом передбачено утворення 7 територіальних управлінь. Гранична чисельність усього апарату становить 700 осіб, у тому числі не більше 200 осіб начальницького складу.
Керує діяльністю Національного бюро Директор, який призначається на посаду Президентом України. 16 квітня 2015 року Петро Порошенко призначив на посаду Директора Національного бюро Артема Ситника — юриста, колишнього слідчого прокуратури, який до свого призначення займався адвокатською практикою в адвокатській фірмі “Юридичні гарантії” й обіймав посаду керуючого партнера.
Директори територіальних управлінь Національного бюро призначаються та звільняються Директором Національного бюро. Працівники Національного бюро мають право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю під час виконання службових обов’язків у випадках, на умовах та в порядку, передбачених Законом України “Про міліцію”.
Заробітна плата працівників Національного бюро складається з посадового окладу та доплат (за вислугу років, за науковий ступінь, за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, за спеціальне звання або ранг держслужбовця). Посадові оклади працівників установлені відповідно до розміру мінімальної заробітної плати. Так посадовий оклад Директора Національного бюро складає 50 мінімальних заробітних плат, старшого детектива — 22 мінімальні заробітні плати, детектива — 19 мінімальних заробітних плат.
Особи, які останні п’ять років (до набрання чинності профільного закону) працювали у підрозділах по боротьбі з корупцією в органах прокуратури, МВС, податковій міліції, СБУ, Військовій службі правопорядку у ЗСУ та митних органах, не можуть бути прийняті на службу до Національного антикорупційного бюро України.
Раніше в інтерв’ю газеті “СЕГОДНЯ.UA” Директор Національного бюро зазначив, що до кінця року перше територіальне управління Антикорупціного бюро буде створено у Львові, а потім в Одесі.
/ Фото dyvys.in, president.gov.ua