«Правоохоронці встановили, що посадові особи підприємства протягом 2015 року реалізовували продукцію підприємства (аміак, карбамід, азот рідкий діоксид (диоксид) вуглецю, кисень рідкий, натрій сірчанокислий) іноземному контрагенту за цінами значно нижчими за ринкові», – повідомляє прес-служба Прокуратури Одеської області.
На думку правоохоронців, через зловживання потужностями заводу, до Держбюджету України щорічно не надходив прибуток, еквівалентний сотням мільйонів доларів. Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні.
Таку саму інформацію поширив чинний прокурор Одеської області Давіт Сакварелідзе. «Вбачається, що у корупційній схемі можуть бути задіяні чиновники вищих органів державної влади, а також пролобійовані ними керівники даного підприємства за участі низки сумнівних іноземних компаній», – зазначив прокурор на своїй сторінці у мережі Facebook. Зараз на «Одеському припортовому заводі» проводяться обшуки.
Вчора на підприємство приїздив й голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі. На території заводу одеський губернатор звернувся до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.
«Я пропоную пану Яценюку негайно відмінити грабіжницький контракт із закупівлі газу Одеським припортовим заводом, щоб через фірму-“прокладку” не втекло з бюджету до кишень політиків 90 мільйонів доларів. Я також очікую від прокуратури детального розслідування цієї афери», – заявив Міхеіл Саакашвілі.
Відео каналу youtube “Редакция ПН Одессы”
Нагадаємо, в серпні, під час робочого візиту на Одеський припортовий завод міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що приватизація об’єкту повинна пройти максимально прозоро, що вплине на подальший розвиток реформ в країні. Приватизацію планували провести до кінця року. Як розповів голова Фонду держмайна Ігор Білоус, стартова ціна підприємства мала скласти не менше 500 мільйонів доларів.
Арсеній Яценюк нещодавно пообіцяв продати Одеський припортовий завод одним із перших. «Я прошу парламент підтримати зміни до законодавства про приватизацію. Якщо ці зміни будуть ухвалені, то перший об’єкт, який буде чесно і прозоро проданий – це Одеський припортовий завод. На публічному конкурсі», – сказав Прем’єр-міністр під час «Дня економіки та дерегуляції» у Верховній Раді 12 листопада.
В той же час, 7 жовтня КМУ продовжив терміни планової приватизації та переніс кінцеву дату продажу акцій заводу на 31 липня 2016 року.