Що таке суверенітет?
Ми продовжуемо опитувати людей на вулиці, щоб дізнатися про їхню думку стосовно нових і найчастіших термінів сьогодення. На цей раз ми питали, як одесити розуміють термін «суверенітет».
“Суверенітет це поняття, яке пояснює визнання держави, державних інтересів та кордонів іншими державами. Наскільки я пам’ятаю, суверенітет може бути внутрішнім та зовнішнім. Це поняття від якого залежить визнання держави на міжнародній арені”
Більшість людей притримувались дуже лаконічних відповідей: “незалежність”, “не знаю”, тощо.
“Поняття суверенітету, яке ми зараз розуміємо не відповідає істині. Бо істина в тому, що ми не вільні і не маємо суверенітету.”
“Це цілісність та бездоганність…навіть не пам’ятаю.”
“Суверенітет — це “за” та “проти”. Хто “за”, а хто “проти”, ось вони і ведуть дискусії між собою.”
Тож сказати, що всі знають “на п’ятірку” не можна, але найкращу та повну відповідь дав Чубакка, болюча тема з імперією.
Правильна відповідь: «Державний суверенітет — верховенство держави на своїй території і незалежність у міжнародних відносинах. Верховенство держави означає дію в межах її території тільки однієї публічної влади, яка визначає повноваження усіх державних органів і посадових осіб, а також підлеглість цій владі всього населення території. Незалежність держави в міжнародних відносинах — це її непідпорядкованість будь-якій зовнішній владі, владі інших держав.»