Отже, переможцем конкурсу на посаду заступника голови Одеської ОДА став Олександр Терещук, що викликало дуже неоднозначну реакцію громадськості. Сам переможець має не аби який «бек-ап», що і стало причиною невдоволення.
Олександр Терещук працював в органах внутрішніх справ з середини 80-х роуів минулого століття. Під час Майдану керував управлінням МВС у Волинській області, а пізніше очолював київську міліцію. На новій посаді Терещук планує займатись саме зв’язками з правоохоронцями, щоб, за його словами, навести лад у регіоні.
У червні 2015 Терещук уникнув люстрації завдяки наказу Президента з формулюванням «необхідність досвідченого правоохоронця для обороноздатності держави».
Цікаво, що екс-голова Департаменту люстрації при Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко назвала це «перекручуванням люстраційного закону».
«Терещук заслуговує на окрему тему. Президент дав йому індульгенцію від люстраціі з ганебним перекрученням люстраційного закону. Президентська індульгенція надається військовим генералам для забезпечення нацбезпеки, а Терещук на два тижні як міліціянт пішов в Нацгвардію (у складі МВС) не будучі військовим генералом, отримав індульгенцію і айда назад, от така потреба в нацбезпеці. Я про такі цинічні факти, коли найвищі посадові особи ґвалтують національне законодавство неприродним способом неодноразово писала», – зазначила Козаченко.
До того ж, громадські активісти нагадують, що Терещук відправляв «беркутівців» для розгону протесту на Київському Майдані і несе за це відповідальність.
Варто зазначити, що в 2016-му році Олександр Терещук вніс до декларації декілька квартир в різних регіонах України, приватний будинок, два автомобілі і гаражі. Трактор, причіп і навіть власну барокамеру. Частина майна оформлена на його дружину.
Поки що стосовно Олександра Терещука проводитимуть перевірку в Національному агентстві з державних питань. Перевірятимуть його податкові декларації, інформацію про судимості і причетності до будь-яких порушень.
Одеський окружний адміністративний суд відмовив Союзу юристів Одеської області у задоволенні позову про скасування плану зонування Одеси. Юристи вимагали визнати незаконним і скасувати рішення Одеської міськради від 19 жовтня 2016 року № 1316 «Про затвердження плану зонування території (зонінгу) Одеси». Аргументи, якими керувався суд при прийнятті рішення, будуть оприлюднені протягом п*яти днів.
Нагадаємо, 19 жовтня 2016 року депутати Одеської міської ради в ході позачергової сесії прийняли рішення про скандальний «зонінг». Це правила, що будуть основою для прийняття рішень стосовно забудови міста. Мешканців Одеси непокоїть саме можлива забудова історичного центру. Вже зараз пам*ятки архітектури не реставрують, очікуючи, коли вони не підлягатимуть ремонту. Громадські активісти неодноразово влаштовували акції протесту проти прийняття «зонінгу», акцентуючи увагу на тому, що місто остаточно втратить своє історичне обличчя. Проте, депутати міськради проігнорували думку одеситів.
Одеська міська рада винесла проект рішення про фінансування так званої муніципальної охорони до розгляду на наступній сесії. Загальна сума складає близько 40 мільонів гривень на придбання транспорту, спецзасобів та форми. Відомо, що до складу муніципальної охорони входять працівники охоронних фірм, колишні військові та екс-працівники правоохоронних органів. Нагадаємо, що муніципальні охоронці брали участь у силових розгонах «антитруханівських» протестів.
Таким був остнній день зими, 28 лютого, вівторок. Редакція Громадське ТБ Одеса вітає всіх з весною.